publikováno 28.01.2015

I. LIGA MUŽI

VK CHOCEŇ - SOKOL DOBŘICHOVICE

3 : 0 (22, 21, 18)

V pátek 23. 1. 2015 se odehrál pro choceňské hráče rozhodující zápas proti dlouholetému účastníku první ligy Sokolu Dobřichovice. Choceňští potřebovali získat plný počet bodů, aby měli jistotu postupu do play-off.

Všechny sety měly podobný průběh, na začátku vedli hosté, ale domácí trpělivou a zodpovědnou hrou dotáhli koncovky setů ve svůj prospěch. V třetím setu začali volejbalisté Dobřichovic předvádět svůj obvyklý „postup“ v případě, že se jim nedaří. Snažili se rozhodit soupeře jakýmkoliv způsobem - diskuze s rozhodčím, reklamování tečů, autů, nečisté hry atd. I přes tyto okolnosti dotáhli Choceňští zápas do vítězného konce, a tím si definitivně, a bez ohledu na další zápasy, zajistili účast v play-off.

VK CHOCEŇ -  VK EGE Č. BUDĚJOVICE

3 : 2 (12, 21,-14,-22, 4)

K sobotnímu zápasu přijelo družstvo Č. Budějovic bez střídajících hráčů z „A“ družstva a bylo to od začátku znát. První dva sety se odehrály za převahy domácích, první (10:4, 19:9), druhý (12:8, 20:15). Pak ovšem došlo k prostřídání choceňských hráčů a k jistému polevení koncentrace, což se ukázalo na skóre třetího setu - 14:25. Čtvrtý set byl již vyrovnanější (18:20, 22:24), ale hosté ho přesto dokázali vyhrát, a tím si vybojovat tie-break. V něm se při podání kapitána Petra Abrahama podařilo rozvrátit budějovický příjem, strany se točily za stavu 8:0 a domácí volejbalisté se tak mohli radovat z výhry 3:2.

V zápasech nastoupili: Abraham P. (kapitán), Adamec J., Felgr T. Langer M., Müller M.,  Musil S., Šášek M., Šimek V., Švec Jan, Vaněk J., Žaba Š.

Trenér J. Švec

V play-off mají tedy choceňští hráči za soupeře tým  ČZU PRAHA „B“, se kterým se utkají na jeho palubovce v Praze – Suchdol v areálu ČZU: