I.LIGA MUŽI  PLAY-OFF

PÁTÉ ČTVRTFINÁLE

ČZU PRAHA“B“ -  VK CHOCEŇ

3 : 1  (23,-18,24,17)

Na rozhodující pátý zapas play-off  odjížděli Choceňští pouze v devíti hráčích, zato s autobusem fanoušků v zádech. V hale volejbalistů ČZU na Praze - Suchdol to byl za dva roky v první lize již osmý vzájemný zápas!!

Utkání začali lépe domácí (6:2), ale hosté se postupně rozehrávali a stáhli skóre na 19:21 a 23:24, vítězství pro sebe ale nakonec urvali domácí hráči. Ve druhém setu se projevila zlepšená hra choceňských volejbalistů z konce prvního setu. Celou sadu vedli (12:10, 15:10, 22:16) a set dotáhli do vítězného konce. Mohl začít set třetí, jak se později ukázalo, rozhodující v celé sérii. Na začátku setu vedli domácí (5:1), hosté ale trpělivou a obětavou hrou náskok postupně stahovali, až se dostali do vedení (12:11), které se poté přelévalo na obě strany, ne více jak o jeden, dva body. Pak přišla koncovka, ve které Choceňští ještě vedli 24:23, ale nedotáhli ji do vítězného konce a prohráli 24:26.

Domácí, povzbuzeni tímto obratem, ve čtvrtém setu nedali hostům již žádnou šanci (20:15) a vítězství si nenechali vzít. Musíme poblahopřát hráčům ČZU k postupu, který jsme jim jako suverénu základní části (pouze čtyři prohry), hodně znesnadnili a vypadli se vztyčenou hlavou.

V zápasu nastoupili: Abraham P. (kapitán), Felgr T., Musil S., Müller M., Langer M., Šimek V., Šášek M., Švec Jan, Vaněk J. (omluveni: Adamec J. - zahraniční studium, Žaba Š. - extraliga juniorů)                                                     Trenér J. Švec

Letošní umístění není takové, jako v předchozí sezóně, kdy jsme se vezli na vlně nováčkovské euforie, ale musíme si uvědomit, že hrajeme druhou nejvyšší soutěž. Známou pravdou také je, že teprve druhý rok v soutěži pověří jak na tom celé družstvo je. V tomto si myslím, že jsme obstáli a musíme všem hráčům poděkovat za předvedené výkony, i když se vždy nedařilo, jak by si jistě všichni přáli a představovali.

MUSÍME OPĚT PODĚKOVAT FANOUŠKŮM, SPONZOZŮM, I MĚSTU CHOCNI ZA PODPORU, KTEROU NÁM PROJEVOVALI PO CELOU SEZÓNU A DOUFÁME V JEJICH PŘÍZEŇ I PRO SEZÓNU NÁSLEDUJÍCÍ.

Také nesmíme zapomenout na ty, bez kterých se soutěž neobejde, a to jsou zapisovatelka S. Břízová, podavači míčů a rychloutěrači podlahy, děkujeme!!!