V prvních domácích zápasech Choceňští bodovali

publikováno 14.10.2015

1. LIGA MUŽI
                     VK CHOCEŇ  -  CENTRUM SPORTU NYMBURK
                             3 : 1 (-20, 23, 14, 22)

V pátek 9.10 2015 se choceňští hráči poprvé v letošní sezoně představili na domácí palubovce. Začátek zápasu se domácímu družstvu před naplněnou halou nepovedl dle jeho představ a po řadě nepřesností v každé herní činnosti ho celkem jednoznačně za dvacet minut prohrál. Úvod druhé sady se odehrával ve stejné režii (11:16), po úpravě sestavy se však začal vývoj zápasu obracet ve prospěch choceňského týmu (16:18, 21:18). Hosté ještě stačili srovnat na 21:21, avšak domácí si už tento set nenechali vzít. Třetí set byl jednoznačně pod choceňskou taktovkou. Ve čtvrtém setu byla k vidění vyrovnaná hra (8:8, 21:21), avšak v závěru si domácí vedení (24:21) uhlídali a získali premiérové tři body.

VK CHOCEŇ  -  ČZU PRAHA „C“
                            2 : 3 (-20, 25, 23, -22, -6)

Sobotní zápas s rezervou extraligového ČZU se v první sadě odehrával v podobném scénáři jako zápas sobotní. Ovšem set druhý byl až do koncovky pod kontrolou choceňských hráčů (11:3, 16:11). Hosté však postupně dobrým servisem a obětavou hrou v poli dotáhli vedení domácích 23:20. Zaplněná hala tedy přihlížela vypjaté koncovce (25:25), kterou domácí uhráli pro sebe. Třetí set opět získali domácí až v závěru (9:12, 15:13, 21:21). Ve čtvrtém setu se vedení přelévalo na obě strany, ale pak se hosté, především díky výbornému servisu T. Kočky, dostali do trháku až na 22:17. Poté ale zase domácí mohutně stahovali až do stavu 22:21. Toto bylo ale poslední vzepjetí, hosté poté set ukončili. Zklamání z prohraného čtvrtého setu patrně způsobilo, že se tie-break choceňským hrubě nepovedl (3:7, 6:13), a tak si dva body odvezli Pražané.

Zápasy odehráli: Abraham P. (kapitán), Dolanský M., Indra P., Langer M., Stránský J., Šimek V., Švec J., Vaněk J., Zemek A., Žaba O., Žaba Š.