Úvod » Zápasové noviny

Choceňští venku nezvládli tajbrejky a přivezli "jen" dva body

publikováno 29.10.2015

1. LIGA MUŽI

V pátek 22. 10. a v sobotu 23. 10. 2015 čekal na choceňské hráče jeden ze dvoudenních zájezdů za soupeři v 1. lize mužů

SOKOL DOBŘICHOVICE - VK CHOCEŇ

3:2 (24, 18,- 20,- 18, 10)

První set se v pověstné dobřichovické sokolovně pro hosty vyvíjel celkem příznivě. Obě družstva se střídala ve vedení až do koncovky, ve které se Choceňští ujali vedení 24:23. Setbol ovšem nedokázali využít a zkušené domácí družstvo dotáhlo sadu do vítězného konce. Druhé dějství se odehrávalo celkem jednoznačně pod taktovkou domácích. V průběhu setu tedy bylo nutné pozměnit choceňskou sestavu, které se podařilo od třetího setu rozjeté dobřichovické hráče zastavit. Hostující volejbalisté zlepšili servis a následně se jim podařilo eliminovat útoky domácích středem, kterými tolik domácí hráči zatápěli na začátku zápasu. Průběh čtvrtého setu měli pod kontrolou hosté (11:5, 21:16), a tím si zajistili alespoň jeden bod. Do tie-breaku vstupovali Choceňští po dvou vyhraných setech s psychickou výhodou, kterou ale nedokázali využít. Na začátku setu dostali rychle čtyři body z podání, a i když poté zabojovali (strany se točily za stavu 8:6 pro domácí), vítězství v celém zápase si domácí volejbalisté nenechali vzít.

EGE ČESKÉ BUDĚJOVICE - VK CHOCEŇ

3:2 (-21,-25, 23, 26, 15)

Sobotní zápas v Budějovicích měl naprosto opačný průběh než zápas v Dobřichovicích. Hostům se podařilo uhrát koncovky prvních dvou setů, a tím si vybojovali vedení 2:0. Ve třetí sadě byla hra celkem vyrovnaná (11:12, 19:19), a poté dokonce Choceňští odskočili až na nadějných 23:21. Set ale dotáhli do vítězného konce hráči EGE. V setu čtvrtém se opět obě družstva střídala ve vedení, ale v dramatické koncovce (28:26) byli úspěšnější domácí. Vstup do tie-breaku se vydařil lépe budějovickým hráčům (6:2), ale hosté zlepšeným servisem hru vyrovnali a šli i do vedení 13:11, které se opět nepodařilo dotáhnout do vítězného konce, a dva body tak získali domácí.