Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Přípravka chlapci » Úspěchy družstva sez. 2010/2011

Ohlédnutí se za sezónou 2010/2011 – přípravky chlapců.

publikováno 16.08.2011 (aktualizováno 23.10.2012)

Ohlédnutí se za sezónou 2010/2011 choceňského volejbalového potěru – přípravky chlapců.

Nabuzeni, po celkem nečekaném úspěchu v loňské sezóně ( 2009/2010 ), kdy se chlapci z choceňské volejbalové přípravky pod vedením trenérů p. Tomáše Žaby a p. MUDr. Marka Olejára umístili v krajském přeboru v minivolejbale na 3. místě, jsme si v proběhlé sezóně troufli přihlásit do krajského přeboru ( KP ) Pardubického kraje 2 tříčlenná družstva s označením „A“ a „B“.

„Áčko“ bylo složeno ze zkušených matadorů (bratří Žabů, Dominika a Denise a do třetice Davida Švarce). Naším cílem bylo bojovat o medailové pozice a po celou soutěž to také tak vypadalo. Bohužel nemocnost a tím způsobená alternace méně zkušených a „nevyhraných“ hráčů ze zálohy a jejich nestabilní výkony, však naše naděje zmařily a nakonec toto družstvo ukončilo sezónu  v rámci KP s nepopulární bramborovou medailí, na konečném 4. místě z celkem 13 účastnících se družstev.

„B“ tým byl složený z mladších hráčů, kteří však již měli jistou zkušenost s utkáními v KP z předchozí sezóny, kdy byli v jednotlivých kolech střídáni či doplňovali tým za zraněné nebo nemocné hráče. B-tým téměř pravidelně až na drobné výjimky nastupoval v obvyklé sestavě ( bratři Olejárovi, Tomáš a Adam a Štěpán Pilař ). Po více či méně vydařených výkonech a střídavém postupování z B skupiny do A skupiny a naopak, obsadil v konečném pořadí 9. místo.

Mimo soutěž KP se naštěstí v minulé sezóně „roztrhl pytel“ s minivolejbalovými turnaji a tak hráči A i B týmu přípravek mohli sbírat herní zkušenosti a nasávat atmosféru i na několika dalších minivolejbalových turnajích v okolních městech a to s většími či menšími úspěchy.

V únoru 2011 v České Třebové na kvalitně obsazeném turnaji obsadil B-tým v zeleném minivolejbale 3. místo a  v modrém  minivolejbale A-tým 7. místo ( za nemocného D. Švarce nastoupil J. Kostka event. V. Kutač ). Na tomto turnaji byli za nejlepší hráče vyhlášeni v jednotlivých kategoriích naši svěřenci Adam Olejár a Dominik Žaba. Zvláštní díl poděkování za úspěch B-týmu si zaslouží i Denis Žaba, který nastoupil v průběhu turnaje za zraněného T. Olejára ( nakonec Tomáš doplnil B-tým v rozhodujícím utkání turnaje o 3. a 4. místo ).

V březnu na Velikonočním turnaji se pořadí téměř obrátilo a A-tým obsadil v konečném pořadí 2.místo ( podlehl ve finále suverénnímu týmu Sokola Česká Třebová 2 A - opět za nemocného D. Švarce nastoupil J. Kostka ) a B-tým 7. místo.

Na námi pořádaném Jarním turnaji se podařilo postavit 3 družstva Chocně, kdy tým Chocně A nastoupil ve dvou hráčích a obsadil konečné 2. místo, B-tým 4. místo ( se ztrátou jednoho míče na  3. místo ) a  C-tým obsadil konečné 6. místo.

Na přelomu dubna a května B-tým v obvyklém složení obsadil na přeboru České obce Sokolské v minivolejbale žáků a žákyň celkově konečné 2. místo.

Na Jarním turnaji v Kvasinách B-tým, posílený o nováčka Ondru Kopeckého, obsadil opět 2. místo. Jako jediní jsme suverénně porazili vítěze turnaje Slavii Hradec Králové. Neprohráli jsme ani jedno utkání a o to větší bylo zklamání některých našich hráčů umocněné ještě chybným vyhlášením, kdy nás pořadatel turnaje vyhlásil jako vítěze a po protestech konkurentů jsme byli odsunuti na již zmiňované 2. místo, právě za Slavii HK ( díky horšímu poměru vyhraných a zkažených míčů ).

Oběma týmům a i ostatním chlapcům z přípravky patří pochvala za odvedené výkony, obětavost, nasazení a snahu v průběhu sezóny zlepšovat se a samozřejmě v neposlední řadě za reprezentaci volejbalového klubu.

Na chlapcích je viditelné postupné zlepšování se ve všech herních činnostech a dovednostech a to se odráží i v umístění na turnajích a i v předváděných výkonech, které se již skutečně začínají podobat volejbalu. U některých hráčů se začíná s postupným zvládáním a osvojováním si volejbalové techniky objevovat i jistota a tím získávají i čas na uplatňění herního myšlení.

Vzhledem k tomu, že někteří ze starších chlapců již věkově nespadají do kategorie  přípravek a nemohou již tak v této kategorii nastupovat, budou převedeni do kategorie mladších žáků a v nové sezóně 2011/2012 budeme mít jedno družstvo mladších žáků, které bude klub reprezentovat již v šestkovém volejbale a jedno družstvo bude i nadále hrát KP přípravek v minivolejbale.

Závěrem děkujeme hráčům, trenérům, fanouškům a rodičům za podporu v této sezóně.Těšíme se na sezónu další a věříme, že pokud potrvá snaha, obětavost, týmový duch a chlapci podají svoje nejlepší a odpovědné výkony, bude to ještě lepší.

Obrázky k článku